XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2021: 14 maja – Na tropie zbrodni… w literaturze

Hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek to “Znajdziesz mnie w bibliotece”. A my zapraszamy do poszukiwań zbrodniarzy w kryminałach!

Jak wynika z badań czytelnictwa Polaków w 2020 roku, kryminały to gatunek, po który sięgamy najczęściej (24% czytelników), a polscy i zagraniczni autorzy powieści kryminalnych zajmują wysokie miejsca na listach bestsellerów. Także w naszej bibliotece ten gatunek cieszy się niesłabnącą popularnością. Poniżej prezentujemy drobną część kryminalno-sensacyjnych powieści ze zbiorów Wypożyczalni dla Dorosłych.

Do poczytania o literaturze kryminalnej:

Zadanie na dzisiaj to mały sprawdzian dla miłośników powieści kryminalnych. Powodzenia!