XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2021: 15 maja – Święto Polskiej Muzyki i Plastyki

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2021: 15 maja – Święto Polskiej Muzyki i Plastyki

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek kończymy w Święto Polskiej Muzyki i Plastyki, którego celem jest upowszechnianie polskiej kultury i sztuki. Chociaż biblioteka nie gromadzi ani nagrań muzycznych, ani dzieł sztuki, to może pomóc Wam rozwinąć wiedzę na temat Waszych artystycznych zainteresowań. W księgozbiorze znajdują się książki dotyczące historii sztuki, biografie artystów, a także poradniki (np. dla początkujących malarzy czy rysowników). Są tam także albumy dotyczących sztuk plastycznych – nie wszystkie znajdują się w czytelniach, niektóre można wypożyczyć i przestudiować w domowym zaciszu. 

Do czytania, oglądania i słuchania:

Zadanie na dziś jest związane ze znanymi polskimi artystami, kompozytorami i malarzami. Czy uda Wam się oszacować, kto z nich urodził się wcześniej lub później, i prawidłowo ich uszeregować bez zaglądania do papierowych lub internetowych encyklopedii? Jeśli ustalicie właściwą kolejność urodzin, litery przy ich nazwiskach utworzą rozwiązanie. Powodzenia!

Rozwiązania wszystkich zadań z wpisów z okazji Tygodnia Bibliotek zostaną podane na stronie internetowej jeszcze w tym miesiącu. Dziękujemy wszystkim, którzy sięgnęli po nasze propozycje na ten wyjątkowy dla bibliotekarzy czas.