Kot Mruczek poleca… bajkowe królewny

25 maja przypada Dzień Królewny. Serdecznie pozdrawiamy wszystkie królewny i królewiczów. Jakie są Wasze ulubione koronowane głowy? Czy macie ulubioną królewnę lub księcia z bajki? A może znacie historycznego księżniczkę lub królewicza, których losy Was zainteresowały?

Na zdjęciu książki o królewnach (i nie tylko) ze zbiorów Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.

* * *

Opowieści o królewnach do poczytania, posłuchania i oglądania:

* * *

Królewny i królewicze zapewne potrzebują koron, które przydadzą się do zabawy lub jako rekwizyt do domowego teatrzyku. Oto kilka pomysłów, jak je zrobić:

* * *

Z okazji Dnia Królewny dla najmłodszych mamy zagadkę z trochę “innymi” królewnami. Kto zostanie Władcą Łąki?

* * *

Rozwiązanie zadania z wpisu o muzeach (odpowiedzi widać pod zadaniem): 1 – prawda, 2 – fałsz, 3 – prawda, 4 – fałsz, 5 – fałsz, 6 – prawda, 7 – fałsz, 8 – prawda, 9 – prawda, 10 – prawda.