Dni Starogardu Gdańskiego 2021

Wczoraj zakończyły się Dni Starogardu Gdańskiego. Miejska Biblioteka Publiczna także uczestniczyła w tym wyjątkowym wydarzeniu.

W sobotę na Rynku rozpoczęliśmy kiermasz książki, podczas którego dzieliliśmy się z Wami książkami. Około 400 książek zyskało nowych właścicieli. Na bibliotecznym stoisku była możliwość zapisania się do biblioteki, a przedszkolaki mogły odebrać książki i karty do zbierania naklejek z akcji “Mała książka – wielki człowiek”.

W niedzielę deszczowa pogoda wymusiła przeniesienie imprezy z Parku Miejskiego do Starogardzkiego Centrum Kultury. Na stanowisku biblioteki dzieci mogły wybrać książki w prezencie, pograć w gry planszowe i rozwiązywać zagadki. Towarzyszyli nam Smerfetka, Papa Smerf i królewna Śnieżka, którzy chętnie pozowali do zdjęć z mniejszymi i większymi gośćmi.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoiska oraz miłym wolontariuszkom, które nam pomagały. Mamy nadzieję, że też mile wspominacie ten weekend, i zapraszamy w biblioteczne progi.