Kot Mruczek poleca… rozwiązania grudniowych zadań

Kot Mruczek poleca… rozwiązania grudniowych zadań

Grudzień się kończy. Już o północy powitamy nowy rok 2022. Co nam przyniesie? Miejmy nadzieję, że koniec pandemii i częstsze spotkania z Wami w bibliotece. A Wy czego sobie życzycie?

Wczorajszy wpis był ostatnim – przynajmniej na razie – spotkaniem z kotem Mruczkiem i polecanymi przez niego książkami, audiobookami, filmikami i zadaniami. Od stycznia planujemy wznowić comiesięczne spotkania z cyklu “Wspólne czytanie”. Będą odbywać się w soboty – w 2022 roku biblioteka będzie czynna w niektóre soboty, o czym będziemy na bieżąco informować. Styczniowe spotkanie na temat zimy odbędzie się 8 stycznia o 12:00. Zapraszamy na nie oraz na wcześniejsze (8 stycznia o 10:00) spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. W ciągu tygodnia po “Wspólnym czytaniu” na stronie biblioteki pojawią się propozycje książek do poczytania, prac plastycznych do zrobienie i zadań do rozwiązania dla tych, którzy nie mogli być na spotkaniu w bibliotece. Mamy nadzieję, że będziecie zaglądać na naszą stronę internetową. Oczywiście kot Mruczek – maskotka klubu dyskusyjnego – ani myśli wyprowadzać się z biblioteki i możecie go wyściskać, gdy przyjdziecie wypożyczyć książki. Zapraszamy!

* * *

Na Światowy Dzień Majsterkowicza zaproponowaliśmy krzyżówkę. Odgadywane na podstawie obrazków hasła to: 1. wiertarka, 2. kombinerki, 3. piła, 4. dłuto, 5. młotek, śrubokręt. Hasło główne: IMADŁO.

* * *

Rozwiązanie rebusów na Międzynarodowy Dzień Gór: 1. Zakopane, 2. Sudety, 3. Tarnica (najwyższy szczyt polskiej części Bieszczad), 4. Karkonosze, 5. Karpaty, 6. Bieszczady, 7. Rysy (najwyższy szczyt Polski).

* * *

Rozwiązanie lotniczej wykreślanki:

* * *

Przed świętami Bożego Narodzenia czekało Was zadanie na spostrzegawczość – dopasowanie fragmentu zdjęcia do całej choinki. Odpowiedzi: 1 – C, 2 – F, 3 – A, 4 – E, 5 – H, 6 – G, 7 – B, 8 – D.

* * *

Rozwiązanie zadania na temat zwyczajów noworocznych w różnych krajach możecie łatwo poznać – przeciągnijcie nazwy krajów na zdjęcie (gdy najedziecie kursorem na ikonkę “i”, przeczytacie opis zwyczaju), a gdy naciśniecie niebieski przycisk w prawym dolnym rogu, prawidłowe odpowiedzi zaznaczą się na zielono, a błędne – na czerwono. Komu udało się dobrze dopasować kraj do tradycji za pierwszym razem? Który zwyczaj najbardziej Was zaskoczył?

 

Skip to content