Wspólne czytanie online: Szczerzymy zęby w uśmiechu

Wspólne czytanie online: Szczerzymy zęby w uśmiechu

5 marca przypadał Ogólnopolski Dzień Dentysty. Z tej okazji zajęcia w ramach Wspólnego czytania poświęciliśmy właśnie zębom.

Przeczytaliśmy książkę Sophie Schoenwald Wielkie mycie zębów w zoo. Wszystkim tym, którzy również chcą posłuchać historii z zębami w roli głównej polecamy opowiadania Basia, Franek i ząb oraz Małpa Zębuszka Zofii Staneckiej.

Na tablicy przyczepione magnesami obrazki z wesołym i smutnym ząbkiem. Wokół wesołego ząbka obrazki z owocem, warzywem, wodą, mlekiem i orzechami. Wokół smutnego ząbka obrazki z czekoladą, lizakiem, cukierkiem, słodkim napojem i kawą/herbatą.

Następnie zastanawialiśmy się, jakie produkty spożywcze szkodzą, a jakie wzmacniają nasze zęby i rozwiązaliśmy quiz z ciekawostkami na ich temat. Dla osób, które w tym dniu nie mogły nam towarzyszyć przygotowaliśmy małe zadanie online, które zamieszczamy poniżej:

Zachęcamy również do zajrzenia do naszego zeszłorocznego wpisu na Dzień Dentysty i rozwiązania testu wiedzy o zębach.

Później przyszedł czas na zadanie zespołowe. Jedno dziecko z zawiązanymi oczami starało się dorysować zęby krokodylowi, a pozostali pomagali mu naprowadzając go odpowiednimi wskazówkami.

Na zdjęciu bibliotekarka i dwoje dzieci. Na tablicy przyczepiony rysunek paszczy krokodyla. Chłopiec z zawiązanymi oczyma dorysowuje zęby w paszczy, dziewczynka się śmieje.

Ostatnią zabawą było badanie zębów krokodylka, który zamykał swoją paszczę przy naciśnięciu bolącego zęba.

Na zdjęciu bibliotekarka i czworo dzieci. Dzieci ołówkami naciskają zęby dwóch zabawkowych krokodyli stojących na taborecie.

Wspólne czytanie zakończyliśmy malowaniem uśmiechów pastą do zębów.

Na stole kartka papieru z narysowanymi oczyma, nosem i otwartymi ustami. W ustach zęby namalowane pastą do zębów.

Miłośnikom prac plastycznych proponujemy wykonanie:

Na kolejne spotkanie zapraszamy 2 kwietnia o 12.00. Z okazji rozpoczynającej się wiosny zajmiemy się wiosennymi robótkami.

 

Skip to content