“Kobiece everesty” Małgorzaty Wasilewskiej. Spotkanie autorskie

“Kobiece everesty” Małgorzaty Wasilewskiej. Spotkanie autorskie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z panią Małgorzatą Wasilewską, autorką książki "Kobiece everesty", które odbędzie się w czwartek 12 maja o godz. 16:30 w Czytelni Popularnonaukowej (II piętro). Na ilustracji autorka z ksiażką.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z panią Małgorzatą Wasilewską, autorką książki Kobiece everesty, które odbędzie się w czwartek 12 maja o godz. 16:30 w Czytelni Popularnonaukowej (II piętro).
***
Książka Kobiece everesty przedstawia losy 23 zupełnie obcych kobiet, które mieszkają obok nas, codziennie mijamy je na ulicy. To niezauważalne wojowniczki. Są w różnym wieku, mają inne doświadczenia, stan rodzinny, przeszłość. Łączy je jedno: zbudowały swój świat na nowo. Wszystkie bohaterki zgodziły się wystąpić pod prawdziwymi nazwiskami, choć ich historie obnażają wiele słabości. Niektóre spotkały się z publicznym hejtem, niektóre łatały dziury w samotności. Wpuszczają nas w swój intymny świat, odważnie podnosząc głowę, jakby mówiły: spójrz, teraz już nic nas nie zatrzyma. To inspirujące historie.

 

Skip to content