Zimowe zabawy literackie

Plakat informujący o wydarzeniu: Zimowe zabawy literackie, 1 lutego 2024 godz. 12:00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego tworzenia zabawnych wierszyków w ramach projektu “Od Wisławy do Melchiora - kreatywne zabawy literackie”. Nie trzeba wielkim poetą być - wystarczy kilka rymów, trochę entuzjazmu i poczucie humoru :) Miejska Biblioteka Publiczna w Starogardzie Gdańskim, Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Paderewskiego 1 (I piętro), tel. 58-719-27-02 wew. 28, e-mail: dziecieca@mbpstarogard.pl.

Limeryki, lepieje, altruitki oraz inna niepoważna twórczość Wisławy Szymborskiej ostatnio została zebrana i wydana w jednym tomie. Z tej okazji Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej (organizatorzy ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek) proponują zabawę w pisanie zabawnych wierszyków. Nasza biblioteka przyłącza się do projektu Od Wisławy do Melchiora – kreatywne zabawy literackie, który ma uświetnić miniony Rok Wisławy Szymborskiej i rozpoczęty Rok Melchiora Wańkowicza, także znanego z dowcipu.

Nie trzeba wielkim poetą być – wystarczy entuzjazm i poczucie humoru. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych w czwartek 1 lutego od godziny 12:00 do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży.

Dla ciekawych – garść wierszyków stworzonych z okazji Międzynarodowego Dnia Limeryków trzy lata temu.